Nabral váš vztah vážnějších rozměrů a rozhodli jste se pro velký krok, jakým je společné bydlení? K tomuto kroku se váže i rozhodnutí, které zahrnuje výběr místa. Pokud padla volba na její byt, měli byste se připravit na to, že si ze začátku budete muset zvyknout na vše, čeho se nechce vzdát.
Pravidlo číslo jedna – méně místa
Tak jako vaše partnerka, tak i vy si jistě uvědomujete, že společné soužití zahrnuje menší prostor pro vaše osobní věci, kterých jistě není málo. Bezesporu jich má však vaše milovaná více než vy, s čím musíte předem počítat.
Neznamená to ovšem, že se budete muset o každý kousek prostoru prát, snadno to vyřešíte chytrým a systematickým přemístěním jejich věcí do společných prostorů. Přidat si do vašeho (už společného) bytu můžete i nový nábytek, v podobě většího úložního prostoru.
Docela častý zádrhel – odlišný vkus
Vkus vaší partnerky, vám může pochopitelně připadat příliš zženštilý a cizí. Nesnažte se však hned po překročení prahu a nastěhování k ní domů, začít přemýšlet o změnách, které byste v něm chtěli udělat.
Promluvit si o společné rekonstrukci samozřejmě můžete, ale pokuste se pochopit, že vaše milovaná si k jejímu bytu udělala vztah a zařídila si ho dle jejího vkusu a designu, kterému dává přednost. Nebude zcela jednoduché se toho vzdát a najednou změnit veškeré detaily, které milovala.
Měli byste jí dát čas a samozřejmě i vaší nové etapě, jakou je bydlení pohromadě a teprve později řešit otázku změny zařízení.
Otázka vlastnictví
Ze začátku by vás vůbec neměla zajímat skutečnost, že byt, do kterého jste se nastěhovali, je napsaný na vaší partnerku. Časem zjistíte, jestli vám to společně klape i z hlediska bydlení a každodenního kontaktu a až pak můžete zkusit probrat fakt, že na byt nemáte žádný nárok.
Je jasné, že chcete mít nějakou jistotu do budoucna a nebudete chtít být jednou v situaci, kdy se ocitnete na ulici. Ale i k tomuto rozhodnutí se musíte dopracovat až s odstupem času a rovněž by bylo nejlepší, kdyby s tím přišla první vaše partnerka.