Chtěli byste si vydělat nějaké peníze navíc? Dnes to opravdu není nic těžkého, dříve jste mohli být rádi, že po měsíci konečně našel práci, která tak nějak odpovídá tomu, co by ho mohlo zajímat. Dnes stačí pár hodin, maximálně dní hledání na internetu a o pracovní pozici máte takřka postaráno. Existuje nespočet pracovních portálů, které nabízejí práci na dlouhodobý i zkrácený úvazek, brigády, jednorázové práce či pracovní pobyty v zahraničí.
Je libo tvořit webové stránky pro známou společnost, dělat komparz u filmu nebo odjet dělat na půl roku au-pair do Austrálie? Dnes to jde a nikdy to nebylo jednodušší, stačí pouze hledat.
Zahraniční pracovní pobyty
Dnes existuje spousta pracovních agentur, které vám zařídí, že si budete moci splnit svůj sen a odjet na relativně dlouhou dobu do zahraničí a vydělávat si peníze tam. Délka tamějšího pobytu je víceméně na vašem rozhodnutí, pracovat v zahraničí můžete měsíc, ale i 5 let, záleží na vás.
Zemí, do kterých je možnost vycestovat, je vcelku dost. Agentury nabízejí jak známé pracovní destinace, jako Velkou Británii, Irsko nebo Španělsko, tak i vzdálené státy, jako např. Austrálii, Nový Zéland, USA nebo Kanadu.
Agentury si za zprostředkování práce samozřejmě ovšem něco účtují, ceny ale nedosahují žádných vysokých hodnot. Jako příklad můžeme vzít 12 měsíční pobyt ve Velké Británii, takovýto pracovní pobyt stojí od 5 do 10 tisíc korun. Je nutné však vzít na vědomí, že to je pouze poplatek za zprostředkování. Letenky, jídlo a vše ostatní si budete muset dokoupit sami. Tím se cesta samozřejmě prodraží, ale je třeba potřeba si uvědomit, že si v mnohých případech poté vyděláte několikanásobně víc.
Mikropráce
Pojem mikropráce je nový pojem, který označuje práce, kterou člověk většinou dělá přes internet z pohodlí svého domova. Pokud máte nějakou představu o tom, čím byste si chtěli přes internet trošku přivydělat, potom byste měli na internetu rozhodně začít hledat. Nabídek není málo a většina lidí si něco vybere.
Může se jednat o úpravu fotografií, přepsání textu, vytvoření designu webové stránky nebo něco úplně jiného. Sazby za provedení dané práce se liší na druhu, spíše se ale jedná o menší částky. Najdou se samozřejmě i velmi dobře placené práce, pokud máte talent nebo nadání, můžete si slušně vydělat.
Výhoda je, že práce na tyto portály vkládají normální lidé, kteří potřebují s něčím pomoct. Proto, pokud potřebujete s něčím pomoct vy, není nic jednoduššího, než se zaregistrovat na daných stránkách a můžete vkládat, ale i přijímat práce.
Digitální nomádství
Další pojem, který se uchytil teprve nedávno. Jedná se o práci přes internet ze zahraničí. Tento trend se dnes rozšiřuje čím dál tím více a rozhodně se jedná o zajímavý koníček. Ano, mnoho lidí, kteří se takto živí, to nazývají koníčkem. Představte si, že ležíte na prázdné bílé pláži na Bahamách, vedle sebe máte notebook nebo mobil a to je vše, co potřebujete.
Jak to funguje?
Hlavní je, aby měl člověk přístup k internetu tam, kde se zrovna nachází, vlastnil nějaký notebook nebo chytrý mobil a v podstatě má vyhráno.
Způsobů, jak se takto živit je nepřeberné množství. Ať už je to správa www stránek, řízení firmy nebo blogování.
Přesně tak, i blogováním se dá dnes velmi snadno uživit, stačí mít nápad a umět psát (nebo točit videa). Můžete takto psát články z pohodlí svého lehátka na pláži nebo skypovat s klientem v nejbližším baru, který disponuje internetem. No řekněte, nezní tohle jako sen?